O tym marzymy

Najlepszy blog internetowy w sieci

Dobre szczoteczki do zębów

Wybór szczoteczki zawsze powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie również płytko osadzone nerwy, najlepszym wyjściem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie również nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, także musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj przede wszystkim na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca też może go posiadać niedużo. Fluor, który jeszcze ostatnio wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi oraz nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru należy dostarczać. W takim przypadku konieczne jest również stosowanie tylko stonowanych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest głównie do codziennej higieny zębów osób, które mają kłopoty z krwawieniem dziąseł paradontoza oraz z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania niewielkich stanów zapalnych, które w późniejszym czasie mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Z uwagi te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej chwili indywidualnymi cechami.

Źródło: curaprox 5460.